Klausyti galite paspaudę čia.
„Valstybė tai yra labai ilgalaikis projektas ir prasilenkia su žmogaus gyvenimo lūkesčiais, nes žmogaus gyvenimas yra trumpas ir žmogus nori greito rezultato“, – sako 26-erių Aistis Stalaučinskas.
Aistis – trečios kartos architektas, taip pat – trečios kartos Kaišiadorių rajono gyventojas, interviu griežtai pakvietęs ant Budelių piliakalnio, nuo kurio kuo puikiausiai matosi Neries upė.
„Norėjau, kad LRT RADIJO klausytojai, išgirdę šį pavadinimą, savo savaitgalio išvykoms pasirinktų aplankyti Budelių piliakalnį“, – aiškina jaunasis architektas, kuris jau projektuoja namus ir mato, kaip keičiasi Lietuvos veidas.
„Žmonės pradeda vertinti tokius dalykus, kaip pelkės, pavyzdžiui, grįžę iš kokios tai Olandijos ar Danijos. Ir nori, kad savo kieme nebūtinai būtų ta tokia žolytė graži, pjaunama robotukų, bet jiems visai patinka, kad ir pelkė šalia, kad ir paukščiai čiulba, varlės kurkia“, – pasakoja.
Aistis nuo vaikystės turi savo daržą.
„Aš netikiu tom visom energetikom, kitais tais dalykais, bet nu tiesiog yra labai gerai iškraut tą stresą, kurį tu sukaupi sėdėdamas per žiemą prie kompiuterio“, – sako Aistis.
Ir gyvenimo projektu vadina ne kokį architektūrinį šedevrą, o šeimą, kadangi pats augo gausioje šeimoje – su keturiomis seserimis ir broliu.
„Žmonės dažniausiai išgyvena daugybę problemų, nes auga per mažose šeimose. Per mažai moka dalintis, per mažai turi empatijos, per mažai turi tikros tolerancijos. Ir, aišku, jie nekalti dėl to“, – sako 26-erių Kaišiadorių krašto patriotas, architektas Aistis Stalaučinskas.
Ved. Edvardas Kubilius